40. Yılında Hakkâri’de Bir Mevsim Özel Basım ile Raflarda!

40 Yılında Hakkâride Bir Mevsim Özel Basım ile Raflarda

Türk edebiyatının usta yazarlarından Ferit Edgü’nün önemli eserlerinden “Hakkâri’de Bir Mevsim” 40. yılına özel basımla okuyucularıyla yeniden buluşuyor.

1997 yılında okurların beğenisine ilk defa sunulduğunda sadece okurları değil, edebiyat yazınını da değiştiren Hakkâri’de Bir Mevsim 40. yılını kutlarken bu kırk yılda hiç eskimediğini edebiyatseverlere kanıtlıyor.

Çince ve Japonca da dâhil olmak üzere birçok dile çevrilen ve çevrildiği dillerin edebiyatlarında da yankı uyandıran eser, Erden Kıral’ın yönetmenliğinde sinema seyircisiyle buluşmuştu. Bu uyarlama, 33. Berlin Film Festivali’nde Gümüş Ayı Ödülü de dâhil olmak üzere beş ayrı ödül ile taçlandırılmıştı.

İlk basımının üzerinden kırk yıl geçmesine rağmen hâlâ özgünlüğünü koruyan eser, Sel Yayınları aracılığıyla özel kâğıt ve ciltli basımıyla raflardaki yerini aldı.

Gözden ırak kalan coğrafyaları görünür kılması açısından önem taşıyan bu kitap, edebi kıymetiyle ve sinemadaki başarısıyla da okurların dikkatini çekiyor ve okuru Ferit Edgü’nün kaleminin gücü ile baş başa bırakıyor.

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin