“Fakir Baykurt Öykü Yarışması” İçin Başvurular Başladı!

Fakir Baykurt Öykü Yarışması İçin Başvurular Başladı

“Herkesin bir öyküsü vardır.”

Sarıyer Belediyesi tarafından düzenlenen 7. Sarıyer Edebiyat Günleri, Fakir Baykurt Öykü Yarışması’na ev sahipliği yapıyor.

Dört farklı kategoride gerçekleşecek olan yarışmaya 10-14 yaş arası ortaokul öğrencileri tek bir öykü ile, 15-19 yaş arası lise öğrencileri tek bir öykü ile, 18 yaş üzeri olan ve daha önce hiçbir öykü kitabı yayınlanmamış olan yetişkinler yine tek bir öykü ile ve 2017 yılının başından itibaren bir öykü kitabı yayınlanmış olan yetişkinler bir öykü kitabı ile yarışmaya katılabilirler.

“Herkesin bir öyküsü vardır sloganıyla yola çıkan etkinlik ilçe halkının okuma-yazmaya olan merakını arttırıp edebiyatın bütünleştirici etkisi ile öğrenci, öğretmen ve edebiyatseverleri edebiyat dünyasının önde gelen isimleriyle bir araya getirmeyi amaçlıyor.

Birden fazla kişi tarafından yazılmış öykülerin kabul edilmemesi ve daha önceki yıllarda düzenlenen yarışmalarda dereceye giren adayların bu yıl yarışmaya katılamaması gibi birçok kuralın yer aldığı Fakir Baykurt Öykü Yarışması’nda dereceye girecek adayların ödüllendirilmesi ise şu şekilde:

Fakir Baykurt Öykü Yarışması İçin Başvurular BaşladıOrtaokul öğrencilerinin kategorisinde; birinciye 1500 TL, ikinciye 1000 TL, üçüncüye 750 TL ve mansiyon ödülü olarak 500 TL; lise öğrencilerinin kategorisinde; birinciye 2000 TL, ikinciye 1000 TL, üçüncüye 750 TL ve mansiyon ödülü olarak 500 TL; yetişkinler kategorisinde; birinciye 5000 TL, ikinciye 3000 TL, üçüncüye 2000 TL ve mansiyon ödülü olarak 1000 TL verilecektir. Yarışmaya öykü kitabı ile katılan yetişkinlerde kazanan yazar, Fakir Baykurt Öykü Kitabı Ödülü’nü kazanacak ve 5000 TL ile ödüllendirilecektir.

Yarışmada; İbrahim Balcı (Yazar), Cafer Hergünsel (Yazar), Tuncay Dağlı (Yazar), Bilge Karaduman (Yazar) ve Murat Gürbüz (Edebiyat Öğretmeni) ortaokul ve lise öğrencilerinin kategorilerinde; Özcan Karabulut (Yazar), Halil Genç (Yazar) ve Ayşegül Tözeren (Yazar) yetişkinler kategorisinde seçici kurul üyeliğinde yer alıyorlar.

Öykü konusunun serbest olduğu yarışma için son başvuru tarihi 5 Mart 2018. Yarışmaya başvuran adayların sonuçlar için 27 Nisan 2018 tarihine kadar beklemeleri gerekiyor.

Fakir Baykurt Öykü Yarışması ve başvuru süreci hakkında daha detaylı bilgi için www.sariyer.bel.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin