Hikaye Yazarlarının Dikkatine!

Hikaye Yazarlarının Dikkatine

Her yıl bir öykücüye verilen ve bu yıl 64. kez sahibini bulacak olan Sait Faik Hikaye Armağanı için başvurular başladı.

Sait Faik’in anısını yaşatmak amacıyla Darüşşafaka Cemiyeti ve İş Bankası Kültür Yayınları iş birliğiyle düzenlenen yarışma için Doğan Hızlan’ın başkanlığında toplanan seçici kurulda Hilmi Yavuz, Nursel Duruel, Jale Parla, Murat Gülsoy, Metin Celal ve Beşir Özmen yer alıyor.

Yarışamaya katılmak isteyen adayların hikaye kitapları 2017 yılında yayınlanmış ve daha önce bir ödül almamış olmalı. Sait Faik Hikaye Armağanı’nı daha önce kazanmış olan öykücüler yeniden yarışmaya katılamayacaklar.

Başvuran adayların hikaye kitaplarından on adet nüshayı başvuru dilekçesi ile birlikte, “Darüşşafaka Cemiyeti, Kurumsal İletişim Birimi, Darüşşafaka Cad. No:5/9 34457 Maslak / İstanbul” adresine göndermeleri gerekiyor. Başvuru için son tarih  9 Mart 2018 Cuma ve  saat 17.00.

Seçiciler Kurulu’nun değerlendirmesinin ardından sonuçların bu yıl 111. yaşına giren Sait Faik’in doğduğu ay olan Mayıs’ta açıklanması bekleniyor.

Sait Faik Hikaye Armağanı’na bugüne kadar Haldun Taner, Orhan Kemal, Necati Cumalı, Adalet Ağaoğlu, Ayşe Kulin, Selim İleri, Oya Baydar, Bilge Karasu, Yekta Kopan, Mehmet Zaman Saçlıoğlu gibi başarılı öykücüler layık görülmüştü. Ödül 2017 yılında En Eski Yüz adlı kitabıyla Pelin Buzluk’a verilmişti.

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin