!f’in Açılış Filmi “Lady Bird” Oldu!

İfin Açılış Filmi Lady Bird Oldu

Yakından takip edenlerin bildiği gibi 17. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali 15 Şubat’ta başlıyor.

!f İstanbul Twitter hesabı üzerinden önce festivalin açılış filmini açıklayacağının müjdesini verdi. Bunu yaparken de takipçilerinin açılış filmini tahmin edebilecekleri bir bilmece sundu. Soruya doğru yanıtı veren ilk iki takipçi açılış filmine iki kişilik davetiye kazandı. Bunun ardından !f sanat yine Twitter üzerinden açılış filminin Lady Bird olduğunu duyurdu.

İfin Açılış Filmi Lady Bird OlduOscar’ın en güçlü adaylarından biri olan Lady Bird (Uğur Böceği), Amerikan bağımsız sinemasının kraliçesi sayılan Greta Gerwig tarafından yazıldı ve yönetildi; başrollerini Saoirse Ronan, Laurie Metcalf ve Timothée Chalamet paylaştı. Film, Sacremento’da yaşayan ve kendine Lady Bird lakabını takmış Christine’in lisenin son yılındaki büyüme sancılarına, yaşadığı zorluklara, hayatıyla ilgili vermesi gereken kritik kararlara, üniversite tercihlerine ve annesi Marion’la yaşadığı gelgitlik ilişkilere odaklanıyor. Christine annesinin California’da kalmasına yönelik tüm ikna çabasına rağmen oradan uzaklaşmak, New York’ta bir üniversiteye gitmek istemektedir.

Açılış filmini öğrendiğimiz 17. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nin programı için sinemaseverlerin biraz daha sabretmesi gerekiyor. Program 23 Ocak’ta Soho House İstanbul’da yapılacak basın toplantısında açıklanacak.

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin