Kadınların Sineması, Kadınların Festivali!

Kadınların Sineması Kadınların Festivali

Filmmor Kadın Kooperatifi kadınlarla kadınlar için sinema yapmak adına kuruldu ve bu yıl 16. kez Uluslararası Gezici Kadın Filmleri Festivali’ni düzenliyor.

Dünya Kadınlar Gününün kutlanmasının hemen ardından 10 Mart-10 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan festival, İstanbul’dan toplam 8 farklı şehirde kadınlarla buluşacak.

Bu yılki sloganı “Ne Söz Biter Ne Yol Ne De Düş” olan festival; Türkiye ve dünyadan  toplam 48 film gösterimi, atölyeler ve toplu gösterimlerle dolu dolu bir program sunuyor.

Kadınların Sineması Kadınların FestivaliFilmler;

Kadınların Sineması, Komşu Komşunu Filmine Muhtaç Seçkisi, Kadınlar Vardır, Bedenimiz Bizimdir: Cinsel Taciz, Cins-iyet-ler, Toplu Gösterim: Fiona Tan başlıkları altında gösterilecek.

Etkinlik kapsamında ayrıca Kendine Ait Bir Cüzdan: Yeni Kuşak Kadın Yapımcılar, Vakti Geldi: Film Endüstrisinde Cinsel Taciz konulu paneller, Kısa Film Atölyesi, Feminist Bellek: Kate Millet ve Şirin Tekeli özel etkinliği, Kadınlar Vardır forumu,  buluşmalar, söyleyişiler yer alacak.

 Festival;

Filmmor Kadın Kooperatifi, İzmir Kadın Dayanışma Derneği, Bodrum Kadın Dayanışma Derneği, Antalya Kadın Dayanışma Derneği, Karadeniz Kadın Dayanışma Derneği, İzmir Bağımsız Kadın İnisiyatifi, Kadın Emeği Kolektifi Derneği, Ortadoğu Sinema Akademisi Derneği ve Adana Kadın Platformu dayanışması ile gerçekleşecek.

16. Uluslararası Gezici Kadın Filmleri Festivali nerelerde;

10-17 Mart’ta İstanbul’da, 23-25 Mart’ta Antalya’da, 30 Mart-1 Nisan’da İzmir’de 6-8 Nisan’da Trabzon’da, 13-15 Nisan’da Bodrum’da, 20-22 Nisan’da Mersin’de 27-29 Nisan’da Adana’da, 4-6 Mayıs’ta Diyarbakır’da gerçekleşecek.

Etkinlik tüm illerde her yıl olduğu gibi bu yıl da ücretsiz olarak gerçekleştirilecek.

Dahat detaylı bilgi için filmmor.org sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin