Kayıp Rıhtım Aylık Öykü Seçkisi: Kamikaze Öyküleri!

Kayıp Rıhtım Aylık Öykü Seçkisi Kamikaze Öyküleri

Her ay farklı bir temada yazılan fantastik, bilimkurgu, korku, polisiye gibi türlerde kaleme alınmış öyküleri sayfalarında ağırlayan Öykü Seçkisi, Aralık 2017 tarihli 102. sayısında “Kamikaze Öyküleri”ne yer verdi.

Kayıp Rıhtım Aylık Öykü Seçkisi’nin bu ayki teması olan Kamikaze Öyküleri için 25 öykü seçildi, seçkinin illüstrasyonu ise Sultan Özdemir tarafından hazırlandı.

Seçilen öyküler ve öykülerin yazarları şu şekilde:

Akis-Ezgi Özbek, Akrostiş-Oktay Türesin, Akşamüstü-Murat Barış Sarı, Ansızın Geliveren-Öznur Babur, Aslında Vazgeçerek Bırakılmalı Anlam-Cihangir D., Bekleme Odası-Piri Sağırgürgen, Bir Su Umudunu Sarhoş Etmek-Zilan Damla Polat, Böyle Savaş Görülmedi (Yaşayan Bilir)-Nurdan Atay, Bum Vak Vak-Elif Şeyda Doğan, Dimyat’a Pirince Giderken Evdeki Bulgurdan Olmamak Lazım-Emre Eryılmaz, Evlat-Ercan Sözeri, Ganbatte, Ganbatte Kudasai!-Deniz Eksilen, Kamikaze!-Nalan Bayrak, Kan, Benzin ve İntihar-Toğrul Sultanzade, Kelime Oyunu-Pınar Birol, Kiraz Çiçekleri-İlknur Kılıç, Kod Kamikaze-Umut Külen, Kukla-Mustafa Güngören, Meczup-Mustafa İzmirli, Ne İçin-Osman Eliuz, Önsöz-Enes Güler, Pamuklu Kumaşa Özlem-Öztürk Miraç Saral, Patvergund’da Son Işık-Anıl Teryaki, Üsteğmen Koufu’dan Sonsuzluğa-Ömür Yalçınkaya, Yıldız Tozu – Hakan Evrenin Diğer Ucunda-Ceyhun Özçelik.

Aylık Öykü Seçkisi Nedir?

Kayıp Rıhtım Aylık Öykü Seçkisi, Haziran, 2009’da başlayan ve bugüne kadar birçok yazarın katıldığı, her ay düzenlenen bir öykü derlemesi. Bu seçkide her ay farklı bir tema altında öyküler yazılıyor. Yazılacak öykülerin fantastik kurgu, bilimkurgu, gibi türlere ait olması gerekiyor. Yazılan hikâyeler yeni ayın ikinci haftası süresince oykuseckisi@gmail.com adresine gönderiliyor. Gönderilen eserler denetleyici kurul tarafından incelendikten sonra; eğer temaya ve Türkçe kurallarına yeterince uygunsa, seçkide kendisine yer buluyor. Öykü seçkisinin amacı, takipçilerine ücretsiz ve kaliteli eserler sunmak. Hikâyelere herhangi bir üyelik almadan rahatlıkla ulaşılabiliyor; öyküler, okurlar tarafından yorumlanabiliyor.

Kayıp Rıhtım Aylık Öykü Seçkisi, kendisini, “Rıhtımı arayan kaybolmuş denizcilerin öykülerini bir şişeye koyup denize attıklarında; bu düşlerin vurduğu limandır. Ve düşlerin, tek gerçeklik olduğuna inananların daimi mekânıdır.” olarak tanımlıyor.

Ocak ayının teması: “Yeti” 

Kayıp Rıhtım Aylık Öykü Seçkisi’nde Ocak ayının temasının ise “Yeti” olduğu duyuruldu. Yeti temalı öykülerinizi 15 Ocak 2018 tarihine kadar oykuseckisi@gmail.com adresine gönderebilir, daha detaylı bilgiler için oykuseckisi.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin