Kayıtsız Dünya: Ruhu Çocuk Kalanlar İçin Topaç Sergisi!

Topaçlar her birimizin çocukluk anılarının parçası. Yazar ve ressam Remzi Karabulut, işte bu yetişkinliğe yaklaştıkça uzaklaştığımız çocukluk heveslerinden biri olan topaçlara merakını hiç yitirmemiş, onların peşine düşmüş ve zengin bir topaç koleksiyonu oluşturmuş.

Bu merak ve heves İstanbul’un göbeğinde dünyanın en kapsamlı topaç sergisinin açılışına kadar uzanmış. 15 Şubat-3 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek olan sergi Saint-Michel Lisesi’nin meşhur Jean d’Arc Sergi Salonu’nda gerçekleşecek.

Topaçların ve onların hikayelerinin peşine düşülen sergide yüzlerce topaç, 30 topaç konulu resim, 30 topaç heykeli, 2 topaç konulu kısa film, 1 topaç konulu öykü kitabı ve çeşitli atölyeler barındırıyor.

Kayıtsız Dünya Ruhu Çocuk Kalanlar İçin Topaç SergisiKayıtsız Dünya adıyla İstanbul’da başlayacak olan sergi yolculuğu zamanla başka kentler ve ülkelere ulaşmaya hazırlanıyor.

Hem yetişkinlere hem çocuklara hitap eden bu rengarenk sergi taşradan merkeze Anadolu’nun sanatına bir katkıda bulunuyor.

İki hafta devam edecek serginin açılışı 15 Şubat Perşembe günü saat 19.00’da düzenlenecek.

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin