‘‘Murathan Özbek ile Görsel İfade Atölyesi’’ Başvuruları Başladı!

Murathan Özbek ile Görsel İfade Atölyesi Başvuruları Başladı

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen Fotoistanbul Beşiktaş Uluslararası Fotoğraf Festivali 30 Eylül-22 Ekim 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek. Festival kapsamında Murathan Özbek ile Görsel İfade Atölyesi yer alacak.

Etkinlikte yer almak isteyen fotoğrafseverlerin başvuruları için son tarih 31 Ağustos 2017.

9 Eylül 2017’de Murathan Özbek’in öngörüşmelerinin ardından 15 kişilik bir ekip oluşturulacak. Atölye kapsamında üretilen fotoğraflar Fotoistanbul sergisinde yer alacak.

Etkinlik fotoğraf çekimiyle kendini tanıyıp ifade etmeyi, üretip yaratmakla birlikte bu kavramları sorgulamayı içeriyor.

Başvuruda bulunmak isteyen adayların 10 fotoğraflık bir portfolyo, atölyeye katılma amaçlarını anlatan bir niyet mektubu, özgeçmiş ve iletişim bilgilerini info@fotoistanbul.org adresine göndermeleri gerekiyor.

Murathan Özbek Kimdir?

1983 doğumlu Özbek, Bilkent Üniversitesi’nde Ekonomi eğitimini tamamladıktan çok kısa bir süre sonra fotoğrafçılığa başladı. Bu süreçte uluslararası birçok karma serginin içinde yer alıp yurt içinde kendi adına kişiler sergilere imza attı. Ipa, Nikon ve Paris gibi prestijli ödüllere layık görülen Murathan Özbek, 2017 yılında Bitmiş Aşklar Müzesi adlı kısa filmiyle yönetmenliğe adım attı. Sanatı yaşamı değiştiren bir güç olarak benimseyen Özbek, aynı zamanda Bilgi Üniversitesi Sinema bölümünde fotoğrafçılık dersleri veriyor.

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin