Seninle Başım Dertte Müzikali KüçükÇiftlik Park’ta

Seninle Başım Dertte

Türk müziğine kattığı yüzlerce besteyle Türkiye’nin değerlerinden usta sanatçı Selami Şahin’in “Seninle Başım Dertte” isimli şarkısı müzikal oldu.

Canlı orkestra ve güçlü oyuncu kadrosu eşliğinde “Bir Selami Şahin Müzikali Seninle Başım Dertte” ismindeki müzikal 20-21 Temmuz tarihlerinde KüçükÇiftlik Park’ta seyirciyle buluşacak. Başrollerinde Toprak Sağlam, Lider Şahin, Suna Keskin ve İsmail Düvenci gibi isimlerin yer aldığı müzikal, 80’li yılların rengarenk, eğlenceli ve bir o kadar romantik zamanlarını nostaljik sahnelerle birleştirerek izleyiciyi zamanda yolculuğa çıkaracak.

Seninle Başım DertteMüzikalin konusu

Annesinin şöhret yapma hayalleriyle şehir şehir dolaşarak şarkıcılık yapan Neriman karakterinin İstanbul’da çalıştığı mekânın taksi şoförü İbrahim ile aralarında yaşanan masum aşk hikâyesinin anlatıldığı dönem müzikalinde, aşklarının önündeki aşılamaz engeller, İbrahim’in herkesten sakladığı sırrı ve Neriman’ın şöhret basamaklarını KüçükÇiftlik Gazinosu’nda bir bir tırmanması 80’li yıllara özgü tarz ve tavırla, Selami Şahin şarkıları işlenerek anlatılıyor.

Müzikalin yazarı Yavuz Hakan Tok

Yurt dışında da sayılı örneği bulunan Abba ve Queen gibi müzikallerin bir benzeri Türkiye’de ilk kez usta sanatçı Selami Şahin’in şarkıları için yapılıyor. Oyuncu kadrosunda Toprak Sağlam, Lider Şahin, Suna Keskin, İsmail Düvenci, Hakan Altıner, Burçin Bildik, Elhan Tok, Cenk Tunalı, Anıl Yülek, Öncil Aktarıcı yer alıyor. Tiyatro Kedi katkılarıyla Lider Entertainment’ın yapımcılığını üstlendiği ve yönetmenliğini Damla Cercisoğlu’nun yaptığı müzikalin yazarı ise Yavuz Hakan Tok.

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin