İstanbul Modern Sinema Nick Cave’i anlatacak

İstanbul Modern Sinema

İstanbul Modern Sinema, müzik kariyerinin 45. yılına giren Avustralyalı şarkıcı, söz yazarı, besteci, senaryo yazarı, şair ve oyuncu Nick Cave’i anlatacak. 

Nick Cave’in 25. İstanbul Caz Festivali kapsamında 10 Temmuz’da KüçükÇiftlik Park’ta vereceği konserinden önce sesini, müziğini, metnini veya kendisini göreceğimiz filmlerden oluşan bir program hazırlandı. Seçkideki filmler; Cave’in hem diğer “bad seed” olan Warren Ellis ile birlikte müziğini bestelediği ve küçük bir rolde de karşımıza çıkan, Andrew Dominik imzalı film Korkak Robert Ford’un Jesse James Suikastı (The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford, 2007), yine Dominik’in, Cave’in oğlu Arthur’un ölümünden sonra çektiği ve The Bad Seeds’in Brighton’da kaydettikleri Skeleton Tree albümüne odaklanan müzik belgeseli One More Time with Feeling (2016) ve Cave’in Avustralyalı yönetmen John Hillcoat ile çalıştığı, hem senaristliğini yaptığı hem de yine Ellis ile müziklerini bestelediği Kanunsuzlar (Lawless, 2012). Vahşi batıda, üç kardeşin etrafında geçen bu mafya hikayesi Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye adayı olmuştu.

Program kapsamında 7 Temmuz Cumartesi günü saat 17.00’de sinema ve müzik insanlarının konuşmacı olarak katılacağı, Cave’in müziği ve sinema ile olan ilişkisi üzerine bir söyleşi de gerçekleşecek.

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin