Hamlet 22. İstanbul Tiyatro Festivali’nde

Hamlet/Collage

İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından Koç Holding Enerji Grubu Şirketleri Aygaz, Opet ve Tüpraş sponsorluğunda Kasım ayında gerçekleştirilecek 22. İstanbul Tiyatro Festivali’nde Robert Lepage’ın Hamlet/Collage adlı oyunu da izleyiciyle buluşacak.

Tiyatroya getirdiği yeniliklerle adından övgüyle bahsettiren Kanadalı tiyatro ve sinema yönetmeni Robert Lepage’ın Shakespeare’in ünlü tragedyasını yeniden kurguladığı Hamlet/ Collage, 22. İstanbul Tiyatro Festivali kapsamında, 22 ve 23 Kasım 20.30’da Zorlu Performans Sanatları Merkezi Ana Tiyatro’da binlerce tiyatroseveri bir araya getirecek.

Yevgeny Mironov canlandıracak

Sahne üzerinde kullandığı en ileri teknolojiyi yalın hikâye anlatıcılığı ile harmanlayan, büyülü dünyalar yaratmakta usta Kanadalı yönetmen Robert Lepage’ın Moskova’da, Theatre of Nations ile ilk iş birliği olan Hamlet/Collage, yönetmenin çok ses getiren yapımlarından biri. Robert Lepage, oyununda daha önce Needles and Opium’da denediği Carl Fillion tasarımı, küp şeklindeki dekorun olanaklarını daha da ileriye taşıyor ve “video art” yöntemlerinden de faydalanarak yarattığı büyülü dünya ile tiyatro seyircisini kendisine hayran bırakıyor. Hamlet/Collage’daki 11 Hamlet karakteri, Rusya’nın ünlü oyuncusu Yevgeny Mironov tarafından canlandırılıyor. Rus sinemasının sevilen yüzlerinden biri olan Mironov, 1991 yapımı Todorovski filmi “Love” ve Rus televizyonlarının Budala uyarlamasındaki rolleriyle de tanınıyor.

Biletler 6 Temmuz Cuma 10.30’dan itibaren Biletix satış kanallarından ya da İKSV’den alınabilecek.

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin