Siperisaika Sergisi Devam Ediyor

Siperisaika Sergisi

Endless Art Taksim, “Paratoner” anlamına gelen “Siperisaika” sergisiyle sanatçıların farklı enerjilerini yansıtan eserleri bir araya getiriyor.

Kültür sanat merkezi olarak Endless Group tarafından hayata geçirilen sanat evi Endless Art Taksim; tiyatro, konser, panel ve seminerler, atölyeler vb. etkinliklere yer veriyor. Endless Art Taksim’in “Siperisaika” başlıklı karma sergisi, sanatçıların farklı teknikteki çalışmalarıyla izleyicilere, ortak bir enerji alanını deneyimleme fırsatı sunuyor. Ece Deryaoğlu, Günay Demir, Hülya Küpçüoğlu, İnci Ertuğ, Lucia Şanko, Melis Boyacı, Öznur Kepçe, Sümer Erek ve Tijen İnce’nin farklı teknikteki çalışmalarının yer aldığı “Siperisaika” başlıklı karma sergi devam ediyor. 

Siperisaika Sergisi
Ece Deryaoğlu’nun “Colourfull Dreams” adlı eseri.

Sanatçı, her yaratım sürecinde yaşamı, kendi iç dinamiklerinden tekrar tekrar geçirerek dünyayı yeniden yorumlar; kendi yaşamsal tecrübe ve enerjilerini bir araya getirerek ürettikleri eserlerini tıpkı bir siperisaika (paratoner) gibi malzemeye aktarır.

Ortaya konan her yeni eserin yarattığı çekim alanı, dünyanın diğer tüm üretimlerinin oluşturduğu enerjilerle etkileşime girerek, eserlerin kendi arasındaki uyumsuzluğun uyumunu yakalamış olur. “Siperisaika” sergisinde yer alan çalışmalar da sanatçılarının kendi inisiyatifinde, özgür tavrıyla bir araya gelerek kişilerarası enerjilerini kendi ortamında izleyiciye aktarır.

“Siperisaika” sergisi, 26 Mayıs 2018 tarihine kadar Endless Art Taksim’de görülebilecek.

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin