The Walking Dead’den İştah Açıcı Bir Hayatta Kalma Rehberi Geliyor!

The Walking Dead’den İştah Açıcı Bir Hayatta Kalma Rehberi Geliyor

Bir zombi dizisi olmasına rağmen içinde hiç “Zombi” kelimesi geçmeyen dünyaca ünlü “The Walking Dead” yeni sezondan önce izleyicilere çok başka bir kulvardan koşuyor: “The Walking Dead: The Official Cookbook and Survival Guide” Yani mealen, bizim pek alışmadığımız cinste bir yemek tarifi ve hayatta kalma rehberi.

The Walking Dead’den İştah Açıcı Bir Hayatta Kalma Rehberi GeliyorSanıyoruz ki  “The Walking Dead Hakkında Az Bilinen Gerçekler” listelerinin baş sıralarından bir yer kapmaya hazırlanan bu kitabın içeriğinde, yemek tariflerinin yanı sıra herhangi bir zombi istilası durumunda hayatta kalmanıza yardımcı olacak bilgiler de var. Zombilerle dolu bir evrende yemek yapmak için kısıtlı bir malzeme bulunuyor olsa da dizideki karakterlerin yaptığı yemekleri az çok görüyoruz. Carol’un yaptığı kurabiyeler yayımlanacak olan kitapta yerini bulmuş bile.

Zombileri değil insanları göz önünde bulundurarak yazılmış olan kitapta vahşi doğada yiyeceklerin nasıl aranacağına, nasıl avlanılacağına ve acil durumlarda nasıl pişirileceğine dair bilgiler de yer alıyor. Bu çok kapsamlı kitabın yeni sezonun hemen öncesinde, ekim ayında satışa sunulması planlanıyor.

Lauren Wilson tarafından yazılan kitabın fotoğraflanma işi Yunhee Kim tarafından yapılmış. Zombi ve yemek kelimeleri bir araya geldiğinde kafanızda canlanan şeyi az çok tahmin ediyoruz elbette fakat merak etmeyin öğrendiğimize göre insan beyni tuzlaması nasıl olur gibi tarifler olmayacakmış kitabın içinde.

Biz şimdiden yemek tarifleri çekmecesinde bir yer ayırdık, heyecanla bekliyoruz.

Bu kitapla birlikte artık, bir sabah zombilerle dolu bir dünyaya gözlerimizi açarsak ve sağ kalırsak geri kalan malzemelerle hayatımızı nasıl geçirebileceğimizi öğrenerek diğerlerinden bir adım önde olacağız!

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin