Tuna Kiremitçi’nin “Bir Uyumsuz Bulut” Kitabı Yayımlandı

Bir Uyumsuz Bulut

KaraKarga Yayınları tarafından yayımlanan Tuna Kiremitçi’nin yeni kitabı “Bir Uyumsuz Bulut” okurları ile buluşmayı bekliyor

Yazarlığının yanı sıra sinema ve müzik alanındaki çalışmalarıyla da dikkat çeken Tuna Kiremitçi üretkenliği ile etkiliyor. Romanları şimdiye kadar on dile çevrilen yazarın bu kitabında şiirleri ve şarkıları yer alıyor. Kumdan Kaleler’den kalan şarkıları ile hayatının farklı dönemlerinde yazdığı şiirlerin yer aldığı kitap Enver Ercan, Haydar Ergülen, Yavuz Hakan Tok ve Ataol Behramoğlu tarafından övgüyle karşılandı.

Haydar Ergülen kitabın arka kapağında yer alan yazısında, “Tuna Kiremitçi, genç yaşında büyük bir şiir eğitimi ve terbiyesi almış bir şair kimliğiyle duruyor karşımızda. Mısranın haysiyetini de şiirin haysiyeti gibi koruyor,” diyor.

Tuna Kiremitçi’yi daha lise yıllarında tanımış olan Enver Ercan ise “Tuna Kiremitçi, yıllar önce Varlık dergisinden içeri girdiğinde bu aydınlık yüzlü çocuğun inceliği, konuşma üslubu, bilgisi dikkatimi çekmişti. Şiirlerini okuduğumda yanılmadığımı anladım ve üç şiirine yer verdim. 1994 yılında Yaşar Nabi Nayır Gençlik Ödüllerinde şiir dalında ödülü aldığında seçici kurulda olan Hilmi Yavuz, 100 üzerinden 95 vermişti ona. Açık söyleyeyim, bana vermez o puanı. Tuna Kiremitçi, yüzümüzü kara çıkartmadı; şiir, müzik, roman, şarkı, beste… Edebiyat ile ilişkili her alanda ürün verdi ve başarılı oldu. İyi ki ilk şiirlerini yayımlamışım…” diyerek yazarın başarısını övüyor.

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin