Uluslararası İstanbul Kukla Festivali 24 Ekim’de Başlıyor

Uluslararası İstanbul Kukla Festivali

21. Uluslararası İstanbul Kukla Festivali 24 Ekim’de seyirciyle buluşacak.

İstanbul Karagöz Kukla Vakfı tarafından organize edilen ve Dünya’nın en renkli ve başarılı kukla oyunlarını her yıl İstanbul’da bir araya getiren Uluslararası İstanbul Kukla Festivali, bu yıl 24 Ekim–4 Kasım tarihleri arasında sanatseverlerle buluşuyor. Festival, Unesco kültür mirası taşıyıcısı uluslararası kukla ve Karagöz ustası Cengiz Özek Genel Sanat Yönetmenliğinde yapılacak.

21. Uluslararası İstanbul Kukla Festivali, İtalyan Kültür Merkezi, Fransız Kültür Merkezi, Cervantes Kültür Merkezi, Akbank Sanat , Sahne Pulcherie, Çekül Vakfı işbirliğiyle gerçekleşiyor.

Dünyaca ünlü 12 grup katılacak

Festivalde yer alacak gruplar ise; Bosna Hersek’ ten Pozoriste Mladih, İspanya’dan David Zuazola, , İtalya’dan La Bottega Teatrale, Çin’den Chen Xi, Tayvan’dan The Flying Group Theatre, Portekiz’ den Dom Roberto Tiyatrosu, Portekiz’den dom Roberto, S. A. Marionetas, Hong Kong’ tan The Skybird Tiyatrosu, İran’dan Ebrahem Shakeri ve Türkiye’den Cengiz Özek, Tiyatro Gülgeç.

Festivalde yer alan dünyaca ünlü gruplar; Akbank Sanat, Fransız Kültür Merkezi, Sahne Pulchérie, Deniz Müzesi Sahnesi, Koç Üniversitesi Sevgi Gönül Kültür Merkezi ve çeşitli semtlerde okul salonlarında seyirciyle buluşacak.

Festival biletleri, www.kuklafestivali.com, biletinial.com üzerinden alınabiliyor. Akbank Sanat’ta gerçekleşecek  gösterimlerin biletleri ise biletix.com üzerinden satışa sunuluyor. Ayrıca oyun başlamadan bir saat önce salon girişlerinden bilet temin edilebilecek.

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin