27. Akbank Caz Festivali 3 Kasım’da Başlıyor!

27 Akbank Caz Festivali 3 Kasımda Başlıyor

3-19 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek 27. Akbank Caz Festivali kapsamında 36 ayrı mekanda 53 konser, 3 söyleyişi ve 15 etkinlik düzenlenecek.

Festival programı MSA Sabancı Müzesi’nde düzenlenen basın toplantısıyla açıklandı. Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, basın toplantısında yaptığı konuşmada, caz müziğin İstanbul’a çok yakıştığını söyleyerek 27 yıldır müzikseverlerle buluşmaktan mutluluk duyduklarını, yıllardır sürdürdükleri kültür-sanat projeleriyle sanatı geniş kitlelere ulaştırmaya devam edeceklerini belirtti. Basın toplantısında konuşan bir diğer isim Akbank Sanat Müdürü Derya Bigalı, bu yılki festivalin cazseverlere yeni keşifler sunmasını diledi.

27 Akbank Caz Festivali 3 Kasımda BaşlıyorFestivalde yer alacak yıldız isimler;

Abdullah İbrahim & Ekaya and Hugh Masekela, Vanessa Rubin, ALA.NI, Wolfgang Muthspiel, Nicola Cruz, Bonobo, Daniel Herskedal, Marius Neset, Amina Figarova Sextet, Alfredo Rodríguez, Mark Guilliana, Shabaka Hutchings and the The Ancestors, Mop Mop ve Red Baraat.

Emin Fındıkoğlu, İlhan Erşahin, Baki Duyarlar, Çağıl Kaya, Çağrı Sertel ve Şenay Lambaoğlu’nun da yer alacağı festivalde genç yetenek olarak Evrencan Gündüz ve Hakan Başar da müzikseverlerle buluşacak. Festivalin yenilikçi projeler bölümünde Kenan Doğulu ve Sattas ağırlanacak.

Akbank Caz Festivali kapsamında “Kampüste Caz”, “Şehrin İyi Hali” projesi ve “Liselerde Caz Atölyeleri” gerçekleşecek.

27 Akbank Caz Festivali 3 Kasımda Başlıyor“Kampüste Caz” konserleri çerçevesinde Jehan Barbur, 20 Kasım – 1 Aralık tarihleri arasında Muğla, İzmir, Eskişehir, Bolu, Adana, Mersin, Kayseri ve Ankara’da üniversiteli gençlerle buluşacak.

Sekiz ayrı ilde ücretsiz olarak gerçekleşecek olan “Liselerde Caz Atölyeleri” 8, 9, 16, 17 Kasım tarihlerinde gençlere caz müziğini ve enstrümanlarını daha da yakından tanıma fırsatı sunacak.

Festivalde “Şehrin İyi Hali” projesi kapsamında Bonobo konseri yer alacak. Böylece bu yıl toplum yararına gönüllü çalışmış bir genç Volkswagen Arena’da gerçekleştirilecek Bonobo konserini izleme imkanı bulacak.

Festivale dair daha detaylı bilgi için : http://www.akbanksanat.com/caz/27-akbank-caz-festivali adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin