36. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı Açılıyor!

36 Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı Açılıyor

“İyi ki varsın edebiyat!”

TÜYAP 36. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, 4 Kasım’da başlıyor.

4-12 Kasım 2017 tarihleri arasında düzenlenecek olan 36. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nın bu yıl için belirlediği tema “İyi ki Varsın Edebiyat“, Onur Konuğu Kore, Onur Yazarı ise Ayla Kutlu oldu.

36 Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı AçılıyorOnur Yazarı Ayla Kutlu, kendisi için hazırlanan armağan kitabı ve “İnsanlığın Öbür Yarısının Yazarı AYLA KUTLU” adlı seçili metin ve fotoğraflardan oluşan bir sergi ile ağırlanacak.

Onur Konuğu Kore “İpek Yolu’nun iki Ucu: Türkiye ve Kore” temasıyla Türkiye-Kore arasındaki dostluğun 60. yılı vurgusuyla Kore’nin yayıncılık faaliyetlerini tanıtacak. Koreceden Türkçeye çevrilmiş ve çevrilmek üzere olan yazarlar İstanbul Kitap Fuarı’nda okurlarıyla buluşacak.

Kitap Fuarı, açılış günü olan 4 Kasım’da Gabriel Garcia Marquez’in hayatının anlatıldığı “Gabo: Gerçeğin Büyüsü” film gösterisiyle katılımcılarını selamlayacak.

Fuara, İngiltere’den Bettany Hughes, Küba’dan  Fabián Escalante, Hollanda’dan Margriet Ruus, İrlanda’dan Glenn Meade gibi yazarlar da katılacak.

36. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, ARTİST 2017 / 27. Uluslararası İstanbul Sanat Fuarı ile eş zamanlı gerçekleştirilecek.

Girişin öğrenci, öğretmen, emekli ve engellilere ücretsiz olduğu fuar, hafta içi 10.00-19.00, hafta sonu 10.00-20.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek. Fuar, 12 Kasım Pazar akşamı 19.00’da sona erecek.

Detaylı bilgi için http://www.istanbulkitapfuari.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin