Afşin Kum’un İlk Romanına İlk Ödül!

Afşin Kumun İlk Romanına İlk Ödül

Fantazya ve Bilimkurgu Sanatları Derneği (FABİSAD) tarafından “Hayal kurmak özgürleştirir” fikriyle düzenlenen GİO Ödülleri’nin 2017 yılı için kazananları belli oldu.

Roman, Yayımlanmamış Öykü, Kısa Film ve İllüstrasyon kategorilerinde verilen GİO’nun En İyi Roman Ödülü’nün sahibi Sıcak Kafa ile Afşin Kum oldu.

Sevin Okyay, Altay Öktem, Barış Müstecaplıoğlu, Kutlukhan Kutlu, Özgün Muti gibi isimlerin yer aldığı yetkin bir jüri tarafından ödüle layık görülen romanı özel kılan bir diğer unsur da Sıcak Kafa’nın yazarın ilk romanı ve GİO’nun romana verilen ilk ödül oluşu.

Yazar tarafından  apokaliptik distopya ya da dilbilimkurgu olarak tanımlanan eser, 2016 yılının kasım ayında April Yayıncılık etiketiyle raflarda yerini almıştı. Roman, gelecek zamanda veya alternatif bir şimdiki zamanda yaşanıyor ve konuşarak yayılan bir delilik salgınını konu ediniyor.

Romanın ana kahramanı dilbilimci Murat Siyavuş uzun süre hastalık üzerinde çalışmaktan yorularak annesinin evine sığınır ve tüm zamanını televizyon izleyerek geçirir. Tâ ki devlet kurumları onun peşine düşünceye ve ona yaşama sevincini geri kazandıran Şule ile tanışıncaya dek.

İlk adımlarını başarıyla atan bu yazarla tanışmak ve her bir sayfası sizi heyecanla bağlayacak bir bilimkurgu romanı okumak isterseniz size elbette ki Sıcak Kafa’yı öneririz.

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin