Atölye Modern Sonbahar Seminerleri Başlıyor

Atölye Modern

İstanbul Modern’in atölye ve seminer programı Atölye Modern’in sonbahar dönemi 10 Ekim’de başlıyor.

Atölye Modern programı, katılımcıların yazın alanındaki sınırlarını geliştirebilecekleri Yaratıcı Yazarlık Atölyesi; Uluslararası Sanat Eleştirmenleri Derneği (AICA) işbirliğinde günümüz sanatını yorumlamada sanatın tarihsel gelişimini keşfe davet eden Modern ve Çağdaş Sanat Tarihi ve Türkiye sanatını anlamak ve yorumlamak için katılımcılarına yeni bir bakış açısı sunan Türkiye’de Çağdaş Sanat Okumaları ile on yedinci seminer dönemine devam ediyor.

Atölye Modern sonbahar 2018 dönemi katılımcılarına iki yeni seminer daha sunuyor: İnsanın kendisiyle ve dünyayla ilişkilerini bazen okuyarak, bazen yazarak, bazen düşleyerek ama en çok da hissederek kurma biçimi olan Şiir Çalışmaları semineri; çağdaş sanat nedir, biçim ve anlatı çeşitliliği ile nasıl ayrışır gibi temel soruların yanıtlarını arayan Çağdaş Sanatı Anlamak seminerleri.

Yaratıcı Yazarlık semineri yazar Mario Levi, Şiir Çalışmaları semineri Haydar Ergülen, Modern ve Çağdaş Sanat Tarihi seminerleri Doç. Dr. Esra Alicavuşoğlu, Prof. Dr. Uşun Tükel, Dr. Öğr. Üyesi Fırat Arapoğlu ve Yrd. Doç. Dr. Osman Erden, Türkiye’de Çağdaş Sanat Okumaları sanatçı ve akademisyen Yusuf Taktak ve Çağdaş Sanatı Anlamak semineri Dr.Nusret Polat, Dr. Öğr. Üyesi Fırat Arapoğlu ve Yrd. Doç. Dr. Osman Erden yönetiminde gerçekleştiriliyor.

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin