Bomontiada’da Kolombiya Festivali!

Bomontiadada Kolombiya Festivali

Festival Colombia en Bomontiada

Her taraftan festival haberi yağan yazın tam ortası şu günlerde Güney Amerika’dan bir ses işitmeden festival sezonunu kapatmayın deriz.

Tam da bu haftanızı planlarken mutlaka ajandanıza not almanızı tavsiye edeceğimiz Cervantes Enstitüsü’nün desteğiyle düzenlenen ve ücretsiz olan Kolombiya festivali 25-30 Temmuz tarihleri arasında Bomontiada’da sizleri bekliyor olacak. Sizce de sabırsızlıkla 3. sezonunu beklediğimiz Narcos özlemi had safhadayken biraz Kolombiya iyi gelmez mi? Ya da Marquez’i çok özlemişken.

Herkesin mutlaka bir dönem diline pelesenk olan ‘İspanyolca öğrenmek istiyorum, öğreneceğim, öğrenmem lazım’ furyası İspanyolca konuşulan ülkelere de ilginin artmasına sebep olmuşken şu sıralar bu ilginin üzerine gitmelik harika bir festivalden bahsediyoruz.

Bomontiadada Kolombiya FestivaliFestival kapsamında;

‘Gabo: The Magic of Reality’, ‘The Wind Journeys’, ‘Land and Shade’, ‘Embrace of Serpent’  gibi son yıllarda öne çıkan Kolombiya sinemasının güzel filmlerini 25-28 tarihleri arasında akşam 21.30 itibariyle Bomontiada avluda izleyebileceksiniz.

Nicolás Van Hemelryck’in Amazon ormanlarının nefes kesici güzelliklerini, bölgenin endemik türlerini ve kendine özgü hayvanlarını fotoğrafladığı ‘Amazing Amazon’ adlı sergisi sizleri bekliyor olacak.

29 Temmuz saat 21.30’da ve 30 Temmuza saat 17.00’de ise bugüne kadar yaklaşık yetmiş ülkede performans göstermiş dünyanın en büyük dans gruplarından biri olan All Star Dance Company’i de akrobatik salsa şovlarıyla seyretme şansınız olacak.

Ayrıntılı bilgi için etkinliğin Facebook sayfası sizi bekliyor.

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin