Ritmin Yeşil Rengi: Müzik Köyü!

Ritmin Yeşil Rengi Müzik Köyü

Kuşlardan davet var!

Tamamen kendi imkanlarıyla Anadolu’nun çeşitli bölgelerindeki köylere giderek daha önce hiç duyulmamış ya da kaybolmaya yüz tutmuş müzik geleneklerinin izini süren Müzik Köyü ekibi, 2015 yılında Müzik Köyü projesini hayata geçirmiş ve proje kapsamında köylerde, dağlarda keşfettikleri yeni müzik tarzlarını, derlemelerini, yerel çalgıcıları ve profesyonel müzisyenleri bir araya getirerek onları Türkiye ve 7 farklı ülkeden gelen katılımcılarla buluşturmuştu.

Ritmin Yeşil Rengi Müzik KöyüMüziğin felsefesini doğanın kalbindeki işlenmemiş ritimlerin arasında arayan bu mükemmel ekip, sadece müzik yapmanın değil; müziği doğal bir yaşam alanı haline getirmenin de derdinde aslında. Pamuk tarlalarında türkü söyleyen kadınların sesindeki rengin peşindeler bir anlamda. Fındık dalı silkeleyen yaşlı bir adamın ağzından ıslıkla çalınan ve daha önce hiç keşfedilmemiş bir türkünün peşinden dağlara, köylere misafir olmanın zevkini tadıyorlar. Küçük bir köyde saklı kalmış büyük bir ustanın yeteneklerini bize göstermek, doğanın muhteşem renklerine karışmış seslerini bize duyurmak istiyorlar.

Ritmin Yeşil Rengi Müzik Köyüİşte bu sebeplerle Müzik Köyü ekibi, ağustos ayında sizi Müzik Köyü’ne davet ediyor. Kuş seslerinin parmaklardan dökülen notalara karışacağı, bazen koca bir ormanın ortasında bazen deniz kenarında müziğin ruhuna kendinizi bırakabileceğiniz bu harika etkinlik Fethiye’de gerçekleştirilecek.

6 – 11 Ağustos ve 13-18 Ağustos tarihlerinde Anadolu’dan ve İran, Yunanistan, İspanya gibi ülkelerden birçok müzisyen ve müzikseverin bir araya geleceği etkinlikte atölye, seminer, söyleşi ve konserler düzenlenecek.

Belki biraz Flamenko dinleyip ardından bağlama eşliğinde söylenen bir türküye eşlik edebileceğiniz bu sıra dışı etkinlikte dinleme fırsatı bulabileceğiniz sanatçılar ise şöyle:

Ritmin Yeşil Rengi Müzik Köyü6-11 Ağustos 2017:
Kemal Dinç, Selim Özyol, Ador Hooyar, Erdem Şimşek, Arslan Hazreti, Ahmet Aslan, Doç. Dr. Özgü Bulut, Efren Lopez Sanz, Ali Ulutaş-Yusuf İhsan Bodur, Gülay Diri, Ozan Özdemir, Metin Yılmaz, Gürkan Özkan, Ozan Sarı, Merih Aşkın, Stelios Petrakis, Raquy Danziger, Sabri Kuşkonmaz, Başak Gürcan, Giorgos Stavrakakis.

13-18 Ağustos 2017:
Erkan Oğur, Sami Hosseini, İsmail Hakkı Demircioğlu, Derya Türkan, Osman Kırca, Hasan Bülbül, Doç. Dr. Cenk Güray, Doç. Dr. Özgü Bulut, Selim Özyol, Filiz İlkay, Ali Tekbaş, Salih Korkut Peker, Ozan Özdemir, Sabri Kuşkonmaz, Mehmet Günay Eser.

Müzik köyü ekibinin diğer etkinliklerine ve çalışmalarına göz atmak isterseniz http://www.muzikkoyu.net/ size yardımcı olacaktır.

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin