Silifke’de Edebiyat Festivali Başlıyor!

Silifke’de Edebiyat Festivali Başlıyor!

Mersin’in Silifke ilçesi gerçekleştirdiği kültür sanat etkinliklerine bir yenisini ekliyor!

Sizi ilçenin girişinde karşılayan etkileyici Silifke Kalesi, ilçenin içinden geçen ve görsel bir şölen sunan Göksu Nehri, yöresel lezzetleri, yaşayan ve yaşatılmaya çalışılan değerleriyle içinizi ısıtan bir yerleşim yeridir Silifke. Ama aynı zamanda gelişime bir o kadar açıktır. Her yıl yüzlerce kültür sanat etkinliğine imza atan bu güzel ilçe, bu kez de edebiyat festivali gerçekleştirmek için geri sayıma başladı.

1-7 Ağustos’ta gerçekleştirilecek festival kapsamında söyleşiler, kitap sergileri, imza günleri, okuma etkinlikleri, konferanslar ve konserler gerçekleştirilecek.

Silifke Belediyesi tarafından bu yıl ilk kez gerçekleştirilen festival boyunca yazar, gazeteci, milletvekili ve sanatçı 14 katılımcı ağırlanacak.

“Kentimizde ilk defa gerçekleştireceğimiz 1. Edebiyat Festivali’nin halkımıza ve ilçemize hayırlı olmasını diliyorum. 1 ile 7 Ağustos tarihler arasında düzenleyeceğimiz festivale birbirinden değerli milletvekilleri, yazarlar, gazeteciler, sanata ve sanatçıya önem veren seçkin konuklarımız katılacak. Bu misafirlerimiz siz değerli vatandaşlarımızla söyleşilerde, kitap okuma ve imza günlerinde bir araya gelecekler. İçeriği dolu dolu güzel bir etkinlik olacak. Öncelikle bu hususta Edebiyat Festivalimizde yer alan tüm katılımcılarımıza, gönüllülerimize ve destekçilerimize bir kez daha teşekkür ediyorum. Dün olduğu gibi bugün de sanata ve kültüre önem vermeye, kentimizi sanatın ve kültürün kenti yapmaya devam edeceğiz. Tüm vatandaşlarımızı düzenleyeceğimiz Edebiyat Festivalimize bekliyoruz,” cümleleriyle yazılı bir açıklamada bulunan Silifke Belediye Başkanı Mustafa Turgut festivalin önemini vurgulayarak tüm ilçe halkını da festivale davet etti.

Silifkeliler haydi festivale!

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin