“Boş Şehir” Prömiyere Hazır!

Boş Şehir Prömiyere Hazır

Geçtiğimiz sezon dikkat çeken yapımlarıyla adından sıkça söz ettiren Entropi Sahne aracılığıyla seyircileriyle buluşacak “Boş Şehir” 8 Ekim’de prömiyerini yapacak.

Yurdaer Okur tarafından yönetilen, Dejan Dukovski tarafından kaleme alınan oyunun Türkçeye çevirisi ise Bilge Emin tarafından gerçekleştirildi.

Oyun savaş karşıtı tutumu ve hikâyesiyle izleyicileri düşündürüyor.

Boş Şehir Prömiyere HazırDejan Dukovski tarafından yazılan oyunun konusuna gelecek olursak; izleyici perdeler açıldığında kendisini nedeninin ve kimler tarafından gerçekleştirildiğinin bilinmediği bir savaşın ortasında buluyor. Oyun da bu savaş sırasında insanların olmadığı boş bir şehirde asker kaçağı durumunda olan iki kardeşin karşılaşmalarıyla başlıyor. Bu boş, enkaza dönüşmüş şehrin farklı mekanlarını keşfeden kardeşlerin geçmişleriyle hesaplaşırken geleceğe dair kurdukları imkansız hayaller oyunda seyirciye sunuluyor.

Yalanla gerçeğin birlikte işlendiği oyunda; savaş karşıtı bir tutum içinde sergilenen savaşın acımasızlığının yanında, insanoğlunun varoluşunun tereddütlü çıkmazları ve ağabey kardeş ilişkisi de yorumlanıyor.

Tiyatroseverleri trajikomik bir anlatımla karşı karşıya getiren oyunun dekorlarının ve kostümlerinin tasarımını Başak Özdoğan üstlenirken müzikleri ise Akın Sevgör tarafından hazırlanıyor.  Oyunun afiş tasarımı Ethem Onur Bilgiç tarafından hazırlanırken, ışık tasarımını Arek Nişanyan ve görsel efektleri Deniz Demir Tekatlı üstleniyor.

Mehmet Tekatlı ve Umut Beşkırma’nın performanslarıyla seyircilerin karşısına çıkacak olan oyun 8 Ekim 2017 Pazar günü Kadıköy Entropi Sahne’de prömiyerini yapacak ve sezon boyunca da tiyatroseverlerle buluşmaya devam edecek.

İyi seyirler!

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin