İzmir Efes Opera ve Bale Günleri İçin Geri Sayım Başladı!

İzmir Efes Opera ve Bale Günleri İçin Geri Sayım Başladı

16-22 Eylül 2017 tarihlerinde Efes Antik şehrindeki Antik Tiyatro’da gerçekleştirilecek İzmir Efes Opera ve Bale Günleri seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor.

16 Eylül gala gösterisiyle sanatseverlerle buluşacak etkinliğin tanıtım toplantısı İzmir Opera ve Balesi Elhamra Sahnesi’nde yapıldı. Tanıtım toplantısına Selçuk Belediye Başkanı Dahi Zeynel Bakıcı, İzmir Opera ve Balesi Müdürü Haldun Özörten, Sahne Sanatları Koruma ve Geliştirme Derneği Başkanı Birgül Yeşiltepe, MaviBahçe AVM Genel Müdürü Vedat Özeren, Türkerler Holding Genel Müdürü Atilla Sezgin, İzmir Devlet Opera ve Balesi İl Koordinatörü Mehmet Çelik katıldı.

İzmir Opera ve Balesi Müdürü Haldun Özörten toplantıda uzun bir aradan sonra yeniden Efes Antik Tiyatrosu’nda sahne almanın mutluluğunu yaşadıklarını vurguladı. Ayrıca Özerten İzmir seyircisine en iyisini sunabilmek için çok çaba harcadıklarını ve bu noktada kendilerini destekleyen sponsorların da unutulmaması gerektiğinin altını çizerek sponsorlara teşekkürlerini iletti.

İzmir Efes Opera ve Bale Günleri kapsamında gala günü bir açılış konseri, bir opera ve bale sahnelenecek.

İzmir Efes Opera ve Bale Günleri İçin Geri Sayım BaşladıPrograma bakıldığında sanatseverleri unutulmaz bir gecenin beklediğini görüyoruz:

Açılış konserinde G.Verdi’nin Aida, 2 Trovatore, Rigoletto, La Traviata operalarından arya ve düetler; Puccini’nin La Boheme, Tosca operalarından Ch. Gounod, Offenbach, G.Donizetti ve R. Leoncavollo’dan arya ve düetler orkestra şefi Tulio Varas’ın yönetimiyle seyirciyle buluşacak. İtalyan solistlerden tenor Gianluca Terranova ve soprano Daniela Cappiello,  İzmir Devlet Opera ve Balesi Orkestrası’na eşlik edecek.

Program kapsamında seyirciler Mozart’ın Saraydan Kız Kaçırma operasını Yekta Kara’nın rejisi ile izleyebilme imkanına sahip olacak. Kapanışta ise Romeo ve Juliet balesi İzmir Devlet Opera ve Balesi tarafından sahnelenecek.

Bu önemli etkinliğe katılmak için Efes Antik Tiyatro girişi ve Konak Elhamra Opera Binası gişelerinden ya da www.biletiva.com adresinden bilet temin edebilirsiniz.

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin