Kısa Film Festivali ‘KısaKes’, Eylül’de Feriye Sineması’nda!

Kısa Film Festivali Kısa Kes Eylülde Feriye Sinemasında

Genç sanatçı ve sanatseverler tarafından organize edilen ve dünyanın her tarafından gençlerin problemlerini, zevklerini, umutlarını, hayallerini, geleceğe dair endişe ve planlarını sinema diliyle anlatabilmelerini sağlayan ilk ve tek kısa film festivali KısaKes’in bu seneki programı açıklandı.

70. Cannes Film Festivali’nde Bahçeşehir Üniversitesi ile birlikte kısa film gösterimleri gerçekleştirerek yurt dışında ülkemizi temsil eden Uluslararası KısaKes Kısa Film Festivali, bu yıl 25-30 Eylül tarihlerinde Feriye Sineması’nda gerçekleştirilecek.

Sydney Levine, Bronwyn Cornelius önderliğindeki ustalık sınıfları ve Gökhan Tiryaki, Nefes Polat, Pierre Lapeyrade ile tanışabileceğiniz atölyeler dışında katılımcılar için düzenlenen çeşitli etkinlikler ve özel gösterimler de festivalin programı dahilinde.

2015 yılında Türkiye’nin en çok başvuru alan film festivali olan KısaKes, yıl içinde KısaKes Univizyon ve KısaKes Lisevizyon olmak üzere iki farklı organizasyon düzenliyor.

2010 yılından beri 3331 yapımcının katılmış olduğu festival kapsamındaki filmlerin 54’ü Türkiye ve Berlin’de gösterildi. Birçok öğrenciyi teknik ekipman ve burs ödüllerine kavuşturan festival üretken ve dinamik kadrosuyla adeta büyük bir aile gibi çalışıyor.

Festival hakkında geniş bilgilere ulaşmak isteyen ilgililer ise

http://www.kisakes.org/tr adresini ziyaret edebilirler.

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin