Karlovy Vary Film Festivali En İyi Poster Ödülü: “Daha”

Karlovy Vary Film Festivali En İyi Poster Ödülü:

Onur Saylak’ın ilk uzun metraj filmi olan ve Hakan Günday’ın “Daha” isimli romanından uyarlanan aynı isimli filmi Karlovy Vary Film Festivali’ne katılarak dünya galasını gerçekleştirdi. Sarp Sözdinler’in tasarladığı filmin afişi büyük bir beğeni topladı ve festivalin En İyi Poster ödülüne layık görüldü.

Karlovy Vary Film Festival’i En İyi Poster Ödülü DahaDoğan Kitap tarafından 2013 yılında yayımlanan roman bir hayli ilgi görmüş ve beğeni toplamıştı. Onur Saylak tarafından Ay Yapım aracılığıyla çekilen filmin fragmanı yayınlandığı andan itibaren beğeni toplamaya başladı.

Oyuncu kadrosunda Ahmet Mümtaz Taylan, Tuba Büyüküstün, Erkan Avcı, Turgut Tunçalp, Hayat Van Eck, Selim Bayraktar, Kağan Uluca, Lara Aysal, Selen Öztürk ve Pervin Bağdat gibi oyuncuların yer aldığı film proje aşamasındayken  Saraybosna Film Festivali Cinelink,  İstanbul Film Festivali Köprüde Buluşmalar ve Antalya Film Forumu’na da katılmıştı.

Ülkemiz için vizyon tarihi henüz belirsiz olan film, kaçak göçmenler üzerinden bir insanlık dramını anlatıyor. Bakalım hayatı ve bulunduğu koşulları dahi Gaza’yı hangi yollara sürükleyecek?

Filmin yayınlanan fragman linki: https://www.youtube.com/watch?v=o8g2mQX8dc0&app=desktop

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin