Klasik Müziğin Sesi Bodrum’da Yükselecek!

Bodrum Müzik Festivali

Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen orkestralarının buluştuğu, müzisyenlerinin bir araya geldiği uluslararası müzik festivali D- Marin bu yıl Bodrum Müzik Festivali adı altında dinleyicileriyle buluşuyor. Bu yıl 13. defa düzenlenecek olan Festival, dolu dolu programıyla beş gün boyunca sabahın erken saatlerinden gece yarılarına kadar tüm Bodrum’da varlığıyla kulakların pasını silecek. 

Bodrum Müzik FestivaliDoğuş Grubu’nun kurucu desteğiyle düzenlenen Festival’in buluşma noktaları ise Bodrum’un kültürel, tarihi ve doğal mekânları elbette. D-Marin, Turgutreis Marina, Gümüşlük Akademisi, Şevket Sabancı Parkı ve Bodrum Kalesi’nin yanı sıra bu yıl ilk defa Bodrum Müzesi Şövalye Odası ve Kuleler, TED Bodrum  Koleji, Halikarnas Mozolesi, Yalıkavak Marina ve Bodrum Marmara Oteli de buluşma noktaları arasında.

Festival’e Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Rusya Devlet Akademi Senfoni Orkestrası, İstanbul Barok Orkestrası ve Karşıyaka Oda Orkestrası yanı sıra Alice Sara Ott, Semplice Quaertet,  Emma Shapplinn, İklim Tamkan, Senem Demircioğlu, Leticia Moreno, Borusan Quartet, Nil Kocamangil & Agapi Triantafyllidi, Leszek  Mozdzer, Fazıl Say ve Kerem Görsev Trio’da dinleyicilerle buluşacak.  Doğuş Grubu tarafından bir sosyal sorumluluk projesi olarak hayata geçirilen bu Festival’in biletleri daha çok insana ulaşabilsin ve meraklıları rahatça katılabilsin diye daha makul bir fiyattan satışa sunulacak. Gelirler bu yıl Tohum Otizm Vakfı’na ve Bodrum Sağlık Vakfı’na bağışlanacak. Bodrum’u kültürel bir destinasyon haline getirmeyi de amaçlayan Festival’de klasik müzik gösterilerinin yanı sıra, yine klasik müzikle harmanlanmış sinema, edebiyat, sanat ve yemek atölyeleri gibi farklı disiplinlerden etkinlikler de yer alacak. Ayrıca Festival,  Bodrum’un simgeleşmiş mekânlarında klasik müzikle iç içe geçmiş rehberli turlar da vaat ediyor.

Bodrum Müzik FestivaliPeki Festival ne zaman başlıyor? Hemen söyleyelim 12 Ağustos Cumartesi günü başlayacak olan festival 16 Ağustos Çarşamba gününe kadar devam edecek. Biletler festivalin sitesinde satışa sunulmaya başlandı bile!

Festival’in programından birkaç etkinlik ise şöyle:

12 Ağustos 2017, Turkcell Sahnesi, 20.30
Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası & Alice Sara Ott Konseri

12 Ağustos 2017,  Cinemarine Açıkhava Sineması, 23.00
Florence Foster Jenkins , Film Gösterimi

13 Ağustos 2017,  D- Marin Amfi Tiyatrosu, 19.00
Gün Batımı Konseri: Semplice Quartet

13 Ağustos 2017,  Cinemarine Açıkhava Sineması, 23.00
Dalida, Film Gösterimi

14 Ağustos 2017, Şevket Sabancı Parkı, 07.00
Sabah Konseri :  Semplice Duo

14 Ağustos 2017,  TED Koleji Bodrum, 13.30
Çocuk Atölyesi : Nesi Var , Sesi Var! , Atölye

15 Ağustos 2017, Kitchenette Bodrum Palmarina, 19.00
Müzikli Sofralar, Gastronomi

15 Ağustos 2017, Gümüşlük Akademi , 19.30
Edebiyat ve Müzik: Jehan Barbur, Panel

16 Ağustos 2017,  D- Marin Amfi Tiyatrosu, 19.00
Gün Batımı Konseri: Nil Kocamangil

16 Ağustos 2017,  Cinemarine Açıkhava Sineması, 23.00
Philip Glass 80. Yıldönümü Özel Gösterimi :  KOYAANISQATSI

Program hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz: http://www.bodrummuzikfestivali.com/festival-programme.html

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin