Mavi Rönesans Dönemi Geliyor!

Mavi Rönesans Dönemi Geliyor

Faliyetlerini İzmir’de sürdüren sanatçı Fırat İtmeç ve Ali Ünal “ORTADOĞU” adıyla sürdürdükleri çalışmalarını İstanbul’a taşıyor! İstanbul’daki ilk kişisel sergisi Middle East Dreamin, Merdiven Art Space’in ev sahipliğinde 12 Ocak-24 Şubat tarihleri arasında sanatseverlerle buluşacak. Serginin açılışı 12 Ocak Cuma günü saat 18.00’de gerçekleşecek.

Mekana özgü bütünsel bir yerleştirme olarak tasarlanan sergi, postmodernizme, ait oldukları coğrafya ve şartlar elverdiğince adapte olmaya çalışan bir toplumun gençlerindeki zihinsel ve duygusal açmazları dile getirmeye çalışyor.

Fırat İtmeç ve Ali Ünal, Kitsch estetiğinin sınırlarında gezen tanıdık ve nesnel ifadelerle Yeni Dünya’da yetişmiş bir Mehdi iddiacısının gerçeküstü salonunu temsili bir cennet bahçesi sunumuyla tasvir ediyor, Orta Doğu coğrafyası için yarattıkları kurgusal liderin portresini çiziyor ve kültürel emperyalizmin geldiği son noktayı en abartılı haliyle yansıtıyor.

Bu eşsiz sergiye davetimizi ORTADOĞU’nun siz sanatseverlere yaptıkları çağrı ile bitirmek isteriz:

“Donmuş yüzyılın yüz kızartan günahlarının ortasında yakılmış ve yıkılmış “kül”den krallığımıza buyurun.
Şuradan ve buradan giriş yapabilirsiniz.
İnançsızlığınızın sivri dişleri ve sevgisizliğinizin kem gözleri parçalarken bütün hisleri ve basit ama önemli şeyleri, canınızın isteğiyle hareket ettiniz. Tatlı özgürlüğün acısı baştan ayağı vücudunuzu sarınca, baldıran zehrinin etkisiyle seğirmeye başladı ve yanan derinizin acısına ne zaman dayanamadınız; işte o zaman ah ettiniz, saçınızı başınızı yoldunuz ama faydası yok. Zamanı geldi çocuklar, uyanma vakti.
Manevi Rönesans dönemi geliyor!”

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin