Suna Güler’in 13. Burç Kitabı Tanıtıldı

13. Burç Suna Güler Kitabı Tanıtımı

13 Haziran Salı günü, Datça’da yaşayan yazarlardan Suna Güler’in yeni kitabının tanıtım toplantısı Datça’da gerçekleştirildi.

Suna Güler'in 13. Burç Kitabı TanıtıldıDaha önce Kanguru Yayınları’ndan çıkan Ödünç Zamanlar, ikinci baskısı Sola Yayınları tarafından yapılan Özgürlük Çıkmazı isimli öykü kitapları ve Günah Kadına Yaraşır isimli romanıyla tanıdığımız yazar aynı zamanda trekking öykülerinin yer aldığı Doğadan Tarihe Datça Serüveni isimli kitabın da sahibi. Güler, 26 kadın yazarın yazma serüvenlerini anlattığı Kadın Sesi Kâğıda Düşerse isimli kitabın da yazarlarından.

Suna Güler'in 13. Burç Kitabı TanıtıldıSon kitabı 13. Burç ise Etki Yayınevi etiketiyle geçtiğimiz ay yayımlandı. Suna Güler bu kez farklı bir alana eğiliyor ve felsefe, psikoloji, bilgelik ve mistik temalı kitaplardan yaptığı alıntılara getirdiği yorumlardan ve atasözü çözümlemelerinden oluşan özgün bir çalışmaya imza atıyor.

Kitabın künyesindeki alt başlık Araştırmaya Dayalı Rehberlik ve Motivasyon. Yılın her günü için bir küçük deneme ya da değini yer alıyor kitapta. 13. Burç’u algı saptırmaları yüzünden kendi gerçeğini yitirmiş gençliğe adamış yazar.

İlgi çekici pasajların yer aldığı kitabın kapağı da bir sanat eseri. Kapak Datça’da yaşayan bir başka sanatçı olan İllüstratör Mine Soral tarafından hazırlanmış. Son dönemde botanik illüstrasyon alanında ürünler veren sanatçı 1987 yılından bugüne dek 15 kişisel ve karma sergide yer almış ve Türkiye florasının ilk kez Türkçe olarak yazıldığı, Ali Nihat Gökyiğit Vakfı’nın ve Flora Araştırmaları Derneği’nin yürüttüğü Resimli Türkiye Florası ortak projesinde bitki ressamı olarak çalışıyor. (Yapıtlarından örneklere şuradan ulaşılabilir: http://minesoral.wixsite.com/minesoral/minesoralcom) 13. Burç Soral’ın dördüncü kitap kapağı çalışması. Özenle ve büyük bir emekle hazırlanmış kapak, kitaba önemli bir değer katmış.

Bir edebiyatçının dilinden, birbirinden çok farklı konulardaki bakış açılarını görebileceğiniz, farklı bir okuma deneyimi sunan 13. Burç okurunu bekliyor.

1 Yorum

  1. Yorum ve açıklamalar için teşekkürler M.Özgür Mutlu. Sayfandan geç haberim olduğu için utanıyorum, ne yaparsın “Mum dibini aydınlatmıyor.” Eminim uzaklardan çok daha şevk verici ilgilerle karşılaşıyorsundur. Eksiğimi tamamlamaya çalışacağım. Sevgiler.

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin