Yedi Kocalı Hürmüz Müzikal Olarak Tekrar Sahneyle Buluşuyor!

Yedi Kocalı Hürmüz Müzikal Olarak Tekrar Sahneyle Buluşuyor

Sadık Şendil’in kaleminden çıkarak klasikleşen ve mizah alanında önemli bir yere sahip olan “Yedi Kocalı Hürmüz” müzikali, Müjdat Gezen tarafından tekrar yorumlanarak ve renkli oyuncu kadrosuyla seyircilerle buluşmaya hazırlanıyor!

Geçtiğimiz yıllarda farklı oyuncular tarafından defalarca yorumlanan, her defasında sevilen ve izlenen “Yedi Kocalı Hürmüz” müzikali bu yıl yeni yorumu ve sahnesiyle tekrar seyircilerle buluşacak.

Daha önce sinemaya da uyarlanan öyküyü hepimiz az çok biliyoruz. Genelde erkeklerin birden fazla kadınla evlendiği bir dönemde altı farklı meslekte ve tipte kocayla evlenen Hürmüz, kocalarını idare edebilmekte ve birbirlerinden saklayabilmektedir. Yedinci kocasıyla evlendikten sonra kocalarını idare edemeyişi ve başına gelenleri mizahi bir dille anlatan müzikal yeni iddialı kadrosu ve Müjdat Gezen’in yorumuyla şimdiden dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Yedi Kocalı Hürmüz Müzikal Olarak Tekrar Sahneyle BuluşuyorMüzikalde Sadık Şendil’in vasiyeti üzerine yer alacak İstanbul türkülerinin yanında Atilla Özdemiroğlu’nun ünlü bestesi “Yalnız Kullar” (Tanrım) da yer alacak. Müjdat Gezen’in yapımcılığını ve yönetmenliği üstlendiği müzikalin oyuncu kadrosunda Birce Akalay, İlker Ayrık, Müjdat Gezen, Yonca Evcimik, Suzan Kardeş, Ercan Bostancıoğlu, Ömür Arpacı, Can Bana, Arzu Okay, Mehtap Ar, Cengiz Okuyucu, Aykut Taşkın, Cengiz Gezgin ve Barış Taşkın yer alıyor. Provaları hâlâ devam eden müzikalin ekim ayı sonunda Tim Show Center’da sahnelenmesi planlıyor.

O zaman hadi bir “Yedi Kocalı Hürmüz” rüzgârı daha essin İstanbul’da!

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin