Doğuş Grubu’ndan ‘Sanata Bir Yer’ Aç Çağrısı!

Doğuş Grubundan Sanata Bir Yer Aç Çağrısı
İbrahim Barun

Doğuş Grubu 2015 yılında başlattığı proje ile gençlere, sanatlarını sergilemeleri için bir davette bulunuyor. Şehrin kaosunda, sanatı sıkıştığı küçük alanların sınırından çıkarıp görünür kılmayı, ona bir yer açmayı amaçlıyor.  

Her şeyden önce sanatı, sanatsal uğraşı seven gençleri çağırıyor. Sanatsal sezgilerini, duyuşlarını kullanmak isteyen gençlerle, yeni yetenekleri keşfedecek sanatseverleri buluşturuyor.

Doğuş Grubundan Sanata Bir Yer Aç ÇağrısıSanat eserlerinin sırf galerilerde sergilenmesini sanatın doğasına aykırı buluyor, gençleri de her boşluğu, duvarı, mekânı sanatla donatmaya teşvik ediyor. “Çünkü sanat alan ister.’’ Bilindik galerilerde sergi salonlarında değil, her an her yerde gençlerin üretimleriyle karşılaşabiliyoruz, belki bir alışveriş merkezinde belki de otelde…

Doğuş Grubundan Sanata Bir Yer Aç Çağrısı
Can Aksu

Nasıl mı?
Katılmak, üretimini ortaya koymak isteyenler önce web sitede bir profil oluşturuyor, sergilenmesini istediği çalışmasını buraya yüklüyor, onaylandıktan sonra sitede yayımlanıyor. Daha sonra Danışma Kurulu çalışmanın nerede sergileneceğini belirliyor, işi yayımlanan kullanıcı bu konuda bilgilendiriliyor. İşi beğenen bir sanatsever de çalışma sahibiyle iletişime geçebiliyor. Böylece ‘sanat kendine yeni bir yer buluyor.’’

Doğuş Grubundan Sanata Bir Yer Aç Çağrısı
Gamze Yolal

Doğuş Grubu’nun “Sanata Bir Yer Aç” projesi, sanatı seven, ilham duyan ve ilhamını gerçekleştirmek isteyen üniversiteli gençlere bir fırsat sunuyor. Arı, saf bir sanatsal kaygı taşıyan hayal güçlerinin heykel, baskı, resim vs üretimlerini destekleyip teşvik ederek “sanata iyi bir gelecek sunmayı’’ vaat ediyor.

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin