Melih Levi İle Modern Şiir Sohbetleri Başlıyor!

Melih Levi İle Modern Şiir Sohbetleri Başlıyor

Akbank Sanat’ın ev sahipliğinde gerçekleşecek Modern Şiir Sohbetleri, 14-15 Eylül ve 21-22 Eylül tarihlerinde şiirseverlerle buluşmayı bekliyor.  Sohbetlerin moderatörlüğünü Melih Levi üstlenirken birbirinden farklı konuklar da sohbete dahil oluyor.

Aylin Vartanyan, Ferda Keskin, Süreyya Aylin Antmen ve Yalçın Armağan’ın da katılacağı sohbetler, birbirinden farklı akademisyenin ve şairin de katkılarıyla zengin bir program sunuyor.

“Şiiri şiir yapan ögeler nelerdir? Şiir eleştirisinde sıklıkla karşılaştığımız imge kavramı nedir ve şiirimizde ne tür açılımları beraberinde getirmektedir? Şiir modern hayatın gereklerine göre nasıl değişip gelişmektedir? İmge terimine ihtiyacımız var mı?” gibi soruların üzerinde durularak farklı bakış açılarıyla şiir meraklıları bir araya gelecek.

Bu sohbet sayesinde katılımcılar şiirin kavram dünyasını, yaşadığımız çağların şiire olan etkisi ve bu etkinin nasıl sürdüğünü ve kavram sorunlarını da öğrenecek, inceleyecek ve bu kavramlar üzerinde düşünecek. Sorunlara karşı geliştirilen teknikler, kurulan imgeler de sohbetlerin konuları arasında yerini alacak. Ücretsiz gerçekleştirilecek etkinlikler, şiir dostlarını ve meraklılarını Modern Şiir’in etrafında toplayarak bir araya getirecek.

Akbank Sanat Merkezi’nde yer alacak Modern Şiir Sohbetleri’nin programı şu şekilde;

14 Eylül 2017 Perşembe saat:18.30-20.00
Şiir ve İmge- Yalçın Armağan

15 Eylül 2017 Cuma saat: 18.30-20.00
Şiir ve Mekan/Şiir yazma etkinliği ile birlikte – Aylin Vartanyan

21 Eylül 2017 Perşembe saat: 18.30-20.00
Şiir ve Kakışım& Ece Ayhan- Ferda Keskin

22 Eylül 2017 Cuma saat: 18.30-20.00
Şiir ve Doğa- Süreyya Aylin Antmen

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin